w

Ziemia okrzemkowa – skuteczna broń na pasożyty i robaki

Pasożyty bytujące w przewodzie pokarmowym człowieka powodują wiele uciążliwych dolegliwości. Nie zawsze wymagają stosowania farmakologii, ponieważ dużą skutecznością w ich zwalczaniu cechują się też niektóre produkty naturalne, na przykład ziemia okrzemkowa.

Ziemia okrzemkowa, zwana również diatomitem, to naturalna substancja pochodzenia organicznego, którą tworzą skamieniałe skorupki okrzemek – jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów zasiedlających Ziemię przed milionami lat. Ze względu na swoje właściwości ziemia okrzemkowa jest stosowana zarówno w kosmetykach, preparatach owadobójczych czy środkach ochrony roślin, jak i w celach spożywczych (np. wykorzystuje się ją do klarowania wina, piwa czy soków owocowych).

Ziemia okrzemkowa na pasożyty

Ziemię okrzemkową ceni się też za właściwości lecznicze, co zawdzięcza wysokiej zawartości mikroelementów, zwłaszcza krzemu, wapnia, sodu, magnezu i żelaza. Dodatkowo okrzemki charakteryzują się regularnym, cylindrycznym kształtem skorupek, wysoką twardością i małą łamliwością, a dzięki swojej budowie przyczyniają się do doskonałej absorpcji płynów. Te cechy powodują, że ziemia okrzemkowa stanowi skuteczny sposób na fizyczną destrukcję pasożytów bytujących w układzie pokarmowym człowieka.

Jej spożywanie pomaga także usuwać z organizmu toksyny i zanieczyszczenia, nie uszkadzając błon śluzowych i ścian jelita. Duża zawartość krzemu sprzyja poprawie kondycji włosów i paznokci, korzystnie wpływa na kości oraz stawy.

Ziemia okrzemkowa na robaki

Większość robaków pasożytujących na ludziach umiejscawia się w przewodzie pokarmowym. Na przykład owsiki, które w czasie snu składają w okolicach odbytu tysiące jaj, co powoduje podrażnienie skóry i swędzenie. Dość powszechnym pasożytem jest też tasiemiec, niekiedy osiągający nawet 10 m długości, wywołujący bóle brzucha, biegunki czy niedokrwistość. Glista ludzka, która wnika do organizmu w postaci jaj z zanieczyszczoną wodą lub pożywieniem albo za pośrednictwem brudnych rąk, powoduje niedobory składników mineralnych i witamin, zaburza prawidłową pracę układu pokarmowego i systemu odpornościowego.

Ziemia okrzemkowa na robaki jest skutecznym remedium na te dolegliwości. Spożywanie jej wodnego roztworu nie należy jednak do przyjemności, ze względu na smak i konsystencję, dlatego dobrym rozwiązaniem może być zmieszanie produktu np. z jogurtem. Należy pamiętać, żeby w czasie stosowania ziemi okrzemkowej pić odpowiednią ilość innych płynów, zwłaszcza wody.

Jak stosować ziemię okrzemkową by pozbyć się pasożytów?

Należy zacząć od przyjmowania jednej płaskiej łyżeczki dziennie, rozpuszczając produkt w szklance wody. Dawkę stopniowo się zwiększa, dochodząc do maksymalnej ilości 5 łyżeczek na dobę (tempo zwiększania porcji zależy od indywidualnych preferencji). Warto obserwować reakcję organizmu. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów trzeba zmniejszyć dawkę. Na początku kuracji może pogorszyć się samopoczucie, czasem zdarzają się też bóle głowy, co ma związek z detoksykacją organizmu.

Ziemia okrzemkowa dla dzieci

Ziemia okrzemkowa nie może być spożywana przez dzieci poniżej 12. roku życia. Po przekroczeniu tego wieku młodzi ludzie powinny dostawać, w porównaniu do dorosłych, dawkę zmniejszoną o połowę. Zaczynają od przyjmowania pół łyżeczki ziemi rozpuszczonej w szklance wody, zwiększając stopniowo do maksymalnie 2,5 łyżeczki.

Nie zaleca się też stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży.

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Ziemia okrzemkowa w ciąży

Ziemia okrzemkowa w ciąży – można stosować?

Jarmuż w diecie na odchudzanie

Jarmuż – idealny w diecie na odchudzanie